5 lut 2018

Explory jest konkursem przeznaczonym dla osób, które nie ukończyły 20 lat, a prowadzą badania nad projektami proponującymi nowatorskie, ciekawe rozwiązania. Właśnie ogłoszono listę półfinalistów. Wśród 30 projektów z Polski północno - wschodniej zaproszonych na półfinał do Bydgoszczy znalazło się aż 7 projektów uczniów naszego liceum. Projekty będą oceniać ludzie nauki i biznesu. W konkursie można wygrać stypendia, granty oraz zaproszenia na podobne konkursy w USA, Rumunii, Słowacji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nasi wyróżnieni uczniowie i ich projekty:
Julia Roszko, Rafał Grabowski, Michał Dziekoński - Zwolnić nauczycieli, niech uczą nas roboty
Patryk Ekonomiuk, Michał Wasilewski - Scope G
Jan Dobkowski, Michał Węcławski, Gabriel Marques - Czołg - nie waleczny, a pomocny
Kacper Sokół, Maciej Pietrewicz, Filip Kłopotowski - Mini Tang BT
Marcin Przestrzelski, Bartek Kaca, Michał Szarało - Skoczek - Scout
Konrad Oborski, Maciej Bachurzewski, Mikołaj Kasabuła - Zośka
Agnieszka Ostrowska i Zuzanna Głowacka - reThink
Prace nad projektami można śledzić na stronie: https://lopbrobo.wixsite.com/robotyka