10 lis 2017
Be a Hero!

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, Kajetan Radulski, zakwalifikował się do finału konkursu Technotalent 2017 w kategoriach Technika i Technotalent Politechniki Białostockiej.

Projekt którego jest współtwórcą nosi nazwę „Be a Hero” i jest systemem wspomagającym rehabilitację dedykowanym dla dzieci. Opracowywane rozwiązanie przenosi w czasie rzeczywistym ruch ciała małego pacjenta do gry wideo. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i szeroko rozumianej interaktywności zachęcić ma ono do ćwiczeń.

System wymaga posiadania zestawu specjalnych czujników mocowanych bezpośrednio do ludzkiego ciała. Rozwiązanie takie zapewnia znacząco lepsze odzwierciedlenie ruchu w porównaniu do popularnych systemów wizyjnych. Opracowywany projekt umożliwia akwizycję danych pomiarowych oraz długoterminową ocenę postępów rehabilitacji.

Aby zrealizować projekt niezbędna jest szczegółowa wiedza z zakresu matematyki, metrologii czy grafiki 3D. Dzięki bardzo dobrej znajomości środowiska Unity 3D, Kajetan Radulski doskonale odnajduje się w tego typu projekcie.
Prezentowany projekt realizowany jest ze współpracą z inż. Patrycją Chociej studentką Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz mgr inż. Aleksandrem Sawickim – pracownikiem Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

Drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finałach, które odbędą się już 21 i 22 listopada 2017 r. na Wydziale Biologiczno-Chemicznym Uniwersytetu w Białymstoku.