8 wrz 2017

Ponad 100 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny w naszj szkole... Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej – szkole stworzonej z myślą o młodych, zdolnych i ambitnych ludziach.

Licealistów i nauczycieli powitał Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis, który podkreślił, że to druga tego typu uroczystość w historii szkoły. Mamy za sobą pierwszy rok działalności Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej i związane z tym doświadczenia. Chciałbym powiedzieć, że z dotychczasowej pracy nauczycieli i uczniów jestem bardzo zadowolony. Liceum PB stało się instytucją, która, choć młoda, zajmuje już poczesne miejsce w bardzo szacownym gronie białostockich szkół średnich. I to jest coś, co powinniśmy kontynuować i dbać o utrzymanie renomy. Musimy pamiętać, że choć wciąż jesteśmy szkołą młodą, to stoi za nią powaga szkoły wyższej o blisko 70-letniej tradycji. Chciałbym, aby osiągane sukcesy i wiedza, którą będziecie zdobywać podczas nauki, były początkiem waszego wkładu w rozwój myśli technicznej, która kształtuje się w murach naszej uczelni od wielu już lat.

Tuż przed uroczystym wręczeniem legitymacji szkolnych, Rektor PB zapowiedział też konkurs dla licealistów, w którym nagrodą będzie wycieczka do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli. W taką podróż będzie mogło udać się 20 najlepszych uczniów.

Szczególne słowa na rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 skierowała do uczniów dyrektor LO PB mgr Katarzyna Kaczyńska: Chciałabym, żebyście pamiętali, że w szkole nie tylko zdobywacie wiedzę. Uczycie się przede wszystkim koleżeństwa, szacunku i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Uczycie się też odpowiedzialności i tolerancji, stajecie się osobami, na których można polegać. Proszę Was, abyście z tych zadań wywiązali się najlepiej jak potraficie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w zakladce galeria.