1 wrz 2017
Kanał Augustowski

ADAPCIAK 2017 już za nami. Wróciliśmy do domu szczęśliwi, odrobinę zmęczeni, ale przede wszystkim zintegrowani. Niektórzy już nie mogą się doczekać następnego wyjazdu!

Uczestnicy ADAPCIAKA mieli okazję zapoznać się ze swoimi nowymi kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki, pośpiewać przy ognisku oraz wziąć w udział w niezwykłych atrakcjach.

Pierwszego dnia rozegraliśmy turniej siatkówki pomiędzy drużynami złożonymi z reprezentantów klas 1A, 1B, drugoklasistów oraz kadry nauczycielskiej. Pierwsze miejsce zdobyli nauczyciele, drugie klasa 1A, a na trzecim znalazły się połączone siły drugich klas. Mecze dostarczyły nam wielu pozytywnych emocji. Zarówno zawodnicy i kibice bawili się świetnie.

Drugi dzień był nie mniej ciekawy. Po śniadaniu, które przygotowali nauczyciele wraz z drugoklasistami, udaliśmy się na spływ kajakowy. Na końcu malowniczej trasy czekał na nas pyszny obiad. Następnie pierwszoklasiści wyruszyli na spotkanie z pisarką, a po powrocie do ośrodka pierwszoklasiści mieli tylko chwilę na odpoczynek, bo ich starsi koledzy przygotowali niespodziankę. Gdy zapadła noc, trzy grupy wyruszyły na grę terenową z dreszczykiem. Zadaniem uczestników było odnalezienie sześciu duchów ukrytych w lesie i wysłuchanie ich opowieści. Można było natknąć się również na straszaków, których jedynym zadaniem było wywołanie u uczestników okrzyków przerażenia. Głównym zadaniem uczestników było wskazanie, która postać była mordercą. Czy był to wisielec, starzec, a może zawodząca panna młoda...?

Mimo atmosfery grozy, jaka panowała w ciemnym lesie, gra bardzo spodobała się uczestnikom, a organizatorzy byli bardzo usatysfakcjonowani: 

- W przyszłym roku zorganizujemy coś jeszcze bardziej mrożącego krew w żyłach - odgrażają się organizatorzy.

Ostatniego dnia musieliśmy już opuścić Hołny Mejera, ale nie oznaczało to końca atrakcji. W drodze do domu zatrzymaliśmy się na przepysznej pizzy w Augustowie. Obóz adaptacyjny już za nami, pozostaje czekać na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego!

ps. Pełna galeria zdjęć z ADAPCIAKA 2017 już niebawem :)

Aleksandra Dziwińska