8 sie 2017
Adapciak 2016

    Staje się już tradycją, że przed rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej wybierają się razem z nauczycielami na obóz integracyjny do ośrodka wczasowego Politechniki Białostockiej w Hołnach Mejera.

    W tym roku ADAPCIAK współorganizowany jest przez Fundację na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej i odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia. Wezmą w nim udział nie tylko uczniowie klas pierwszych, ale i drugoklasiści, którzy wprowadzą swoich młodszych kolegów i koleżanki w tajniki nauki w jedynym tego rodzaju liceum w województwie podlaskim. Jak przygotować się do roku szkolnego? Jak wyglądają laboratoria Politechniki Białostockiej? Jakie wybraż zajęcia dodatkowe? Które przedmioty są najbardziej interesujące i jaki w ogóle jest "sposób na Alcybiadesa"? Nie ma lepszego miejsca, aby uzyskać odpowiedzi na takie pytania, dlatego pani dyrektor LOPB, mgr Katarzyna Kaczyńska ma nadzieję, że z przygotowanej oferty skorzysta jak najwięcej uczniów.

    - Obóz integracyjny "Adapciak" jest wyjątkowy nie tylko ze względu na szczególną, luźną atmosferę, za którą można bardzo zatęsknić. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że większość uczniów klas drugich pragnęło wziąć w nim udział po raz kolejny! A w tym roku postaraliśmy się przygotować dla pierwszoroczniaków pewne niespodzianki... - mówi tajemniczo pani Dyrektor.

    Uczniowie otrzymali już informacje o harmonogramie obozu i przewidywanych atrakcjach na swoje skrzynki mailowe, a do końca tygodnia czekamy na potwierdzenie zgłoszeń!