9 Maj 2017

W Poznaniu odbyła się czternasta edycja turnieju Cyberbot organizowanego przez Politechnikę Poznańską. Nasi uczniowie wystawili w kategorii freestyle dwa roboty: Stasio i Antek.

Stasio pokonał ponad 20 robotów wystawionych między innymi przez Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Poznańską oraz AGH, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Robot był oceniany przez jury w czerech kategoriach : innowacyjność pomysłu, realizacja od strony technicznej, estetyka wykonania, stopień zaawansowania robota. Dodatkowe punkty mogła przyznać publiczność festiwalu. Ostateczny wynik Stasia to 13,5 pkt na 20 możliwych do zdobycia. Dodatkowo cieszy fakt, że jury przyznało naszemu robotowi największą ilość punktów.

Nasz drugi robot miał małe problemy techniczne, które trzeba szybko wyeliminować, ponieważ w piątek uczniowie jadą na Mistrzostwa Europy 2017 w Opolu.