3 gru 2016

Nasze liceum uczestniczy w akcji Szlachetna Paczka. Chcemy przygotować paczkę dla rodziny pani Katarzyny i pana Krzysztofa.

OPIS RODZINY:

Pani Katarzyna (38 l.) wraz z panem Krzysztofem (52 l.) wychowują dwóch synów pani Kasi - Mateusza (16 l.) i Szymona (9 l.). Pani Katarzyna wiodła kiedyś szczęśliwe życie u boku męża wraz
z dwójką synów. Trudna sytuacja rodziny pojawiła się w momencie, gdy oboje zaczęli nadużywać alkoholu. Choroba alkoholowa małżonków i narkotyki, po które sięgała pani Kasia, pochłaniały ogromną część ich dochodów, a także spowodowały utratę pracy, co skutkowało założeniem rodzinie Niebieskiej Karty i ograniczeniem praw rodzicielskich. W następstwie doszło do rozpadu małżeństwa, pani Katarzyna została jedynym żywicielem rodziny, znajdując się w trudnej sytuacji materialnej, finansowej i prawnej. Obecnie dzieli życie z partnerem Krzysztofem. Pani Katarzyna choruje przewlekle na depresję dwubiegunową, która w trudnych chwilach daje o sobie znać (ostatni duży nawrót nastąpił po śmierci matki, jednak często występują wahania nastrojów), co skutecznie uniemożliwiało podjęcie stałego zatrudnienia. Pan Krzysztof uległ wypadkowi w pracy i ma uszkodzony kręgosłup. Jedynymi środkami do życia rodziny pozostają na chwilę obecną różne formy zasiłków oraz także dorywcze prace pana Krzysztofa. Po opłaceniu niezbędnych rachunków i wykupieniu regularnie przyjmowanych przez panią Katarzynę leków (łącznie 890 zł), na jedną osobę w rodzinie przypada 378 zł. Mimo trudnej przeszłości pani Katarzyna nie załamała się i postanowiła walczyć o dobro własne i swoich dzieci. Podjęła leczenie odwykowe, które przyniosło świetne rezultaty - obecnie mijają już ponad 2 lata, od kiedy pani Katarzyna jest trzeźwa. Postawa ta zaowocowała wycofaniem Niebieskiej Karty i oddaniu jej pełni praw rodzicielskich. Przyjmowane regularnie leki antydepresyjne, wsparcie bliskich i poprawa relacji między domownikami spowodowały, że pani Kasia odzyskała pewność siebie, dzięki czemu od początku grudnia będzie mogła wrócić do pracy. Razem z panem Krzysztofem, który jest z zawodu budowlańcem i dwójką synów remontują obecnie w ramach własnych możliwości mieszkanie. Starszy syn jest bardzo ambitnym chłopcem, który rozpoczął w tym roku naukę w liceum o profilu policyjnym, trenuje także sztuki walki. Wśród najważniejszych potrzeb pani Katarzyna wymieniła odzież oraz obuwie z uwagi na zbliżającą się zimę (ubrania i buty są już stare i nie nadają się do użytku). Rodzinę odciążyłaby również nowa pralka, gdyż ta, której obecnie używają, ulega nieustannym awariom i tylko dzięki zdolnościom pana Krzysztofa jeszcze funkcjonuje.

POTRZEBY RODZINY:

 • pralka
 • męska kurtka zimowa rozmiar XL
 • męskie spodnie dresowe rozmiar L
 • młodzieżowa (16 l) męska kurtka zimowa rozmiar 140 cm
 • młodzieżowe spodnie (16 l) dresowe rozmiar 140 cm
 • dziecięce (9 l) spodnie chłopięce- rurki rozmiar 31
 • dziecięca (9 l) bluza i t-shirty, dopasowane, rozmiar M
 • męskie trapery ocieplane rozmiar 43
 • damskie zimowe kozaki bez obcasów rozmiar 38
 • niebieskie, dziecięce, chłopięce traperki, rozmiar 35
 • zimowe męskie buty młodzieżowe, (najlepiej NIKE) rozmiar 42
 • Przybory szkolne: Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki,
 • Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik
 • Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów
 • Koc, Ręczniki
 • 25m2 suchego tynku i klej do jego zastosowania

Specjalne upominki

 • Pani Katarzyna - niespodzianka związana z gotowaniem (np.garnki).
 • Pan Krzysztof - środki i akcesoria do pielęgnacji samochodu.
 • Szymon - elektryczna szczoteczka do zębów.
 • Mateusz - elektryczna maszynka do golenia

Artykuły  można przynosić do sekretariatu LOPB do 07 grudnia.