Urządzenie typu smart home, gra komputerowa, która uatrakcyjni dzieciom wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych, system medycyny spersonalizowanej, a także dostawka do wózka inwalidzkiego oraz bioniczna proteza ręki – to pomysły, które znalazły się w TOP 5 konkursu Technotalent Politechniki Białostockiej. Ich autorami są: uczeń Liceum Ogólnokształcącego PB Kajetan Radulski, studenci, absolwenci oraz pracownicy Politechniki Białostockiej. We wtorek, 21 listopada, zespoły przedstawiły swoje projekty przed publicznością oraz odpowiedziały na pytania jurorów.Już po raz czwarty Fundacja...

Mateusz Siemieniuk, uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej został stypendystą Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2016/2017.

To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który osiągnął najwyższą w szkole średnią ocen lub legitymuje się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

W roku szkolnym 2017/2018 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 120 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim, aktu wręczenia dokonała wicekurator Bożena Dzitkowska podczas uroczystej...

Be a Hero!

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, Kajetan Radulski, zakwalifikował się do finału konkursu Technotalent 2017 w kategoriach Technika i Technotalent Politechniki Białostockiej.

Projekt którego jest współtwórcą nosi nazwę „Be a Hero” i jest systemem wspomagającym rehabilitację dedykowanym dla dzieci. Opracowywane rozwiązanie przenosi w czasie rzeczywistym ruch ciała małego pacjenta do gry wideo. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i szeroko rozumianej interaktywności zachęcić ma ono do ćwiczeń.

System wymaga posiadania zestawu...

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski, które chcą nam zaprezentować swoje projekty w jednej z kategorii: TECHNIKA, TECHNOTALENT POLITECHNIKi BIAŁOSTOCKIEJ, BIZNES.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespół, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. Prace konkursowe czyli filmy i...

Tomasz Buczkowicz podczas występu na 62. OKR

Salon Poezji Teatru Polskiego ma od kilku lat swoje „wydanie specjalne” – to Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jak co roku najlepsi spośród kilku tysięcy uczestników OKR wystąpią w Teatrze Polskim. Z pewnością będzie to – jak w poprzednich latach, kiedy publiczność dziękowała „stojącą owacją” – prawdziwa uczta dla miłośników sztuki słowa.

Salon będzie okazją do wysłuchania laureatów konkuru poezji śpiewanej, wywiedzionego ze słowa, do obejrzenia fragmentu monodramu i oczywiście wysłuchania recytatorskich interpretacji poezji i prozy. W tym...

Uczniów LOPB nie trzeba motywować do nauki. Ale warto nagradzać najlepszych. Z takiego założenia wyszła Politechnika Białostocka, Organizator Konkursu na najlepszych uczniów Politechniki Białostockiej w roku szkolnym 2017/2018.

Uczniowie LOPB otrzymali szansę wyjechania na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Co muszą zrobić, aby znaleźć się w gronie dwudziestu "najlepszych do potęgi", którzy będą w okresie maj-czerwiec 2018 roku zwiedzić stolicę Unii Europejskiej? Jedynie jak najlepiej wykonywać obowiązki ucznia, czyli... dobrze się uczyć....

Troje uczniów Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej otrzymało stypendia Prezydenta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną. Tadeusz Truskolaski postanowił nagrodzić w sumie prawie 100 uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W gronie docenionych znaleźli się uczniowie II już klasy LO PB: Patryk Sebastian Ekonomiuk, Mateusz Pieróg oraz Gabriela Konopko. Patryk Ekonomiuk otrzymał najwyższe w tej edycji stypendium – 2 tys. zł.

Uczniowie odebrali w środę (20.09) listy gratulacyjne. Jak ...

Zapraszamy do obejrzenia pełnej galerii zdjęć z obozu adaptacyjnego, który odbył się  w Hołnach Mejera w dnia 28-30 sierpnia 2017 r. Większość zdjęć  wykonana dzięki uprzejmości Pana Lerzego Jecha, prowadzącego szkolne koło fotograficzne (współpraca z MDK w Białymstoku).

W sposób szczególny chcemy podziękować przemiłemu Panu, który wykonał nam przepiękne zdjęcia ze Śluzy Paniewo. Foto by HORST Scheffler.

Zdjęcia w zakładce Dla ucznia - galeria.

 

 

Stypendium szkolne przysługuje uczniom  zamieszkałym na terenie Białegostoku! Warunki konieczne do spełnienia:
- Miesięczny dochód netto – max.514zł/os.
- Szczegółowe informacje dotyczące warunków ubiegania się o stypendium znajdują się na: http://www.bialystok.pl/pl/dla_mieszkancow/edukacja/stypendia/
- Termin składania wniosków – do 15 września 2017r. u Pani Pedagog Szkolnej.