Explory jest konkursem przeznaczonym dla osób, które nie ukończyły 20 lat, a prowadzą badania nad projektami proponującymi nowatorskie, ciekawe rozwiązania. Właśnie ogłoszono listę półfinalistów. Wśród 30 projektów z Polski północno - wschodniej zaproszonych na półfinał do Bydgoszczy znalazło się aż 7 projektów uczniów naszego liceum. Projekty będą oceniać ludzie nauki i biznesu. W konkursie można wygrać stypendia, granty oraz zaproszenia na podobne konkursy w USA, Rumunii, Słowacji oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Nasi wyróżnieni uczniowie i ich projekty:
Julia Roszko, Rafał...

Do VIII edycji konkursu "Projekt z klasą", organizowanego przez wydawnictwo Nowa Era zgłoszono ponad 1300 projektów z całej Polski. Jury wyłoniło po 20 laureatów w kategoriach "Szkoły Podstawowe" i "Szkoły Ponadpodstawowe". Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie: Gabriela Konopko i Mateusz Pieróg z projektem "Audible Dot - czytnik alfabetu Braille'a".
Uczniowie otrzymają grant na rozwijanie projektu, a nasze liceum certyfikat "Dobrze zaProjektowanej szkoły".
Pełna lista nagrodzonych:...

Plan lekcji obowiązujący w drugim semestrze - od dnia 05.02.2018 r. jest już dostępny w zakładce dla ucznia.

Urządzenie typu smart home, gra komputerowa, która uatrakcyjni dzieciom wykonywanie ćwiczeń rehabilitacyjnych, system medycyny spersonalizowanej, a także dostawka do wózka inwalidzkiego oraz bioniczna proteza ręki – to pomysły, które znalazły się w TOP 5 konkursu Technotalent Politechniki Białostockiej. Ich autorami są: uczeń Liceum Ogólnokształcącego PB Kajetan Radulski, studenci, absolwenci oraz pracownicy Politechniki Białostockiej. We wtorek, 21 listopada, zespoły przedstawiły swoje projekty przed publicznością oraz odpowiedziały na pytania jurorów.Już po raz czwarty Fundacja...

Mateusz Siemieniuk, uczeń klasy II Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej został stypendystą Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2016/2017.

To zaszczytne wyróżnienie przyznaje się uczniowi, który osiągnął najwyższą w szkole średnią ocen lub legitymuje się szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

W roku szkolnym 2017/2018 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 120 uczniów szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim, aktu wręczenia dokonała wicekurator Bożena Dzitkowska podczas uroczystej...

Be a Hero!

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej, Kajetan Radulski, zakwalifikował się do finału konkursu Technotalent 2017 w kategoriach Technika i Technotalent Politechniki Białostockiej.

Projekt którego jest współtwórcą nosi nazwę „Be a Hero” i jest systemem wspomagającym rehabilitację dedykowanym dla dzieci. Opracowywane rozwiązanie przenosi w czasie rzeczywistym ruch ciała małego pacjenta do gry wideo. Dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i szeroko rozumianej interaktywności zachęcić ma ono do ćwiczeń.

System wymaga posiadania zestawu...

Celem konkursu jest wsparcie rozwoju zdolnych osób z regionu północno-wschodniej Polski, które chcą nam zaprezentować swoje projekty w jednej z kategorii: TECHNIKA, TECHNOTALENT POLITECHNIKi BIAŁOSTOCKIEJ, BIZNES.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału w konkursie mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespół, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów. Prace konkursowe czyli filmy i...

Tomasz Buczkowicz podczas występu na 62. OKR

Salon Poezji Teatru Polskiego ma od kilku lat swoje „wydanie specjalne” – to Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Jak co roku najlepsi spośród kilku tysięcy uczestników OKR wystąpią w Teatrze Polskim. Z pewnością będzie to – jak w poprzednich latach, kiedy publiczność dziękowała „stojącą owacją” – prawdziwa uczta dla miłośników sztuki słowa.

Salon będzie okazją do wysłuchania laureatów konkuru poezji śpiewanej, wywiedzionego ze słowa, do obejrzenia fragmentu monodramu i oczywiście wysłuchania recytatorskich interpretacji poezji i prozy. W tym...

Uczniów LOPB nie trzeba motywować do nauki. Ale warto nagradzać najlepszych. Z takiego założenia wyszła Politechnika Białostocka, Organizator Konkursu na najlepszych uczniów Politechniki Białostockiej w roku szkolnym 2017/2018.

Uczniowie LOPB otrzymali szansę wyjechania na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Co muszą zrobić, aby znaleźć się w gronie dwudziestu "najlepszych do potęgi", którzy będą w okresie maj-czerwiec 2018 roku zwiedzić stolicę Unii Europejskiej? Jedynie jak najlepiej wykonywać obowiązki ucznia, czyli... dobrze się uczyć....